Blue Flower

 Funkcjonowanie Dziennego Domu Senior- Wigor w Górkach Sypniewo w czasie trzeciego kwartału 2020 roku podobnie jak we wcześniejszym kwartale zostało w pewnym stopniu ograniczone. Zgodnie z wytycznymi stosowaliśmy maseczki, środki do dezynfekcji  oraz pracowaliśmy w mniejszych grupach.

            Często prowadzone były zajęcia edukacyjne oraz  warsztaty muzyczne na których Seniorzy ćwiczyli piosenki ludowe z podziałem na role. Powodzeniem cieszyły się gry planszowe m.in.  „Kocham Cię Polsko” i  „Wielka Gra Polska” gdzie seniorzy w grupach walczyli o zdobycie podium.

Podczas warsztatów pracy twórczej seniorki tworzyły różnorodne ozdoby m.in.: zdobiły drewniane koty metodą decoupage, robiły korale  i kwiaty z wełny czesankowej oraz z tasiemek przeplatanych perełkami, ozdabiały  przepiśniki i tekturowe szkatułki ,a także ukończyły letni obraz z kuleczek bibuły. Odbyło się również wiele  pogadanek na temat zachowania bezpieczeństwa sanitarnego.

            Nasi podopieczni uczestniczyli również w II Forum Seniora, gdzie mieli okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu innych Domów Seniora i instytucji skupiających seniorów. Ponadto udało się nam zwiedzić św. Górę Grabarkę,  Mielnik i Koterkę zachowując przy tym wymogi sanitarne.

 

Pachnących Choinką
Ciepłych Miłością
Smacznych do Syta
Moich i Twoich
Wesołych Świąt
W tym szczególnym dniu znikają cierpienia, przychodzi szczęście, 
nadzieja i radość niech Cię wypełni 
podziel się opłatkiem i złóż bliskim serdeczne życzenia.
Bo On w stajence się urodzi, więc to jest ta nadzieja i radość
przyjście na świat Jezusa syna Bożego więc śpiewajmy wesołe kolędy.