Blue Flower

Czwarty kwartał 2019 roku w Dziennym Domu ,,Senior – Wigor” minął bardzo aktywnie.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora odwiedzili nas Wicestarosta Łomżyński Pani Maria Dziekońska oraz Wójt Gminy Piątnica Pan Artur Wierzbowski, którzy złożyli seniorom życzenia i zapewnili o pamięci.

Nasi uczestnicy odbywali również spotkania z pielęgniarką i w ramach wyjść kulturalno-oświatowych wyjeżdżali do kina.

 Seniorzy uczcili Narodowe Święto Niepodległości włączając się do akcji „Niepodległa do hymnu” i 11 listopada o godz.12:00 odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zorganizowana  została także zabawa andrzejkowa, która  pozwoliła seniorom przypomnieć sobie tradycje  związane z tym dniem oraz zrelaksować się. W jesienno-zimowym czasie zajęcia pracy twórczej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Panie tworzyły m. in.:  fantazyjne kapelusze, gliniane wazony, ptaki na pieńkach, drzewka z tasiemek, stroiki nagrobkowe. Natomiast bliżej świąt bożonarodzeniowych dominowały: świąteczne karty, stroiki do świec, świece, aniołki kanzashi, materiałowe choinki, różnorodne bombki np. przestrzenne,  z wełny filcowanej, z cekinów, malowane metodą decoupage. Seniorzy przygotowując się do spotkania wigilijnego odbyli wiele prób oraz stworzyli scenę i wykonali rekwizyty. W ramach spotkania międzypokoleniowego z radością gościliśmy w naszych murach dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie. Dzieci z pomocą seniorów wytwarzały ozdoby bożonarodzeniowe: lampiony, aniołki i choinki.  Efekty warsztatów kulinarnych widoczne były podczas uroczystej wigilii, na którą seniorki przygotowały tradycyjne dania wigilijne i upiekły ciasta. Spotkanie wigilijne odbyło się 12 grudnia, przybyli goście, władze gminy  z Wójtem Panem Arturem Wierzbowskim na czele oraz Kierownik OPS Panią Barbarą Rutkowską złożyli świąteczne życzenia seniorom, następnie wszyscy podzielili się opłatkiem.